• نمایندگی رسمی ایسوس 45102-021
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

کارت شبکه یکی از مهم‌ترین قطعات بکاررفته در لپ تاپ های امروزی است که کار برقراری ارتباط میان شبکه و لپ تاپ را برعهده دارد. اهمیت این کارت به ویژه در طول یکی دو دهه اخیر و همزمان با رشد و توسعه فضای اینترنت، صد چندان شده است. چرا که بدون کارت شبکه امکان اتصال لپ تاپ ها به شبکه و فضای اینترنت وجود نخواهد داشت.

 

با توجه به نقش ویژه‌ای که این قطعه در برقراری ارتباط میان شبکه و دستگاه دارد، بروز خرابی در آن منجر به قطع ارتباط و عدم دسترسی به شبکه می‌گردد. از همین رو خرابی‌های مرتبط با این قطعه می‌بایست در اسرع وقت برطرف گردند. (به ویژه در دنیای امروز که انجام بسیاری از کارها بدون اتصال به اینترنت غیرممکن شده است).

 

 باید توجه داشت که به طور کلی کارت شبکه لپ تاپ اصولاً چیزی برای خراب شدن ندارد و معمولاً یا اتصالات آن مشکل پیدا می‌کند و یا مشکل از سیستم عامل است. در بخش‌های آتی ضمن اشاره به برخی اشکالات مرتبط با کارت شبکه لپ تاپ و بررسی آنها، راهکارهایی جهت رفع و تعمیر آنها به خصوص تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس ارائه خواهد شد. همکاران من در بخش تعمیر لپ تاپ ایسوس در خدمت شما همراهان گرامی می باشند.

 

 
شما می توانید همین الان با شماره 02145102 نمایندگی ایسوس تماس بگیرید. 

 

ظاهر نشدن کارت شبکه بی‌سیم در لپ‌تاپ ایسوس

در صورتی که با مراجعه به بخش مدیریت قطعات سخت افزاری (device Manager) کارت شبکه لپ تاپ نمایش داده نمی‌شود، این موضوع احتمالاً به دلیل آن است که لپ تاپ فاقد کارت شبکه است. این مسئله (اظهار بخش مدیریت لپ تاپ مبنی بر نبود کارت شبکه در لپ تاپ) به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که برخی از آنها عبارتند از:

 

قطع کارت شبکه بی‌سیم از مادربرد

یکی دیگر از موضوعات در زمینه تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس عدم شناسایی کارت شبکه لپ تاپ ممکن است به دلیل اکسیده شدن نقاط اتصال کارت شبکه بی‌سیم با مادر برد و در نهایت قطع ارتباط میان آن‌ها اتفاق افتاده باشد. در چنین شرایطی می‌بایست کارت بی‌سیم را از محل خود خارج کرده و برای تمیز کردن نقاط تماس کارت شبکه با مادربرد اقدام کرد.

 

خرابی نرم افزار شبکه

برای رفع این اشکال و تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس در وهله نخست نرم‌افزار راه‌انداز کارت شبکه بی‌سیم را حذف نمایید و مجدداً آن را نصب کنید. در صورتی که مشکل کارت شبکه لپ تاپ رفع نشد، سیستم عامل لپ‌تاپ را فرمت کرده و مجدداً درایور کارت شبکه را نصب نمایید.

 

خرابی کارت شبکه

در صورتی که راهکارهای ارائه شده در سطور فوق پاسخگو نبود، می‌بایست جهت تعویض کارت شبکه لپ تاپ اقدام کرد.

 

خرابی مادربرد

گاه اشکال پیش آمده در کارت گرافیک لپ تاپ، به دلیل خرابی مادربرد است که باید نسبت به تعمیر آن و تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس اقدام شود. در این وضعیت توصیه می‌شود مادربرد تعمیر و یا تعویض گردد. توصیه می‌شود به جای تعویض مادربرد، از یک کارت wi-fi روی شکاف PCMCIA استفاده نمایید.

 

نصب درایور کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

 

لپ تاپ ها همچون سایر دستگاه‌های سخت افزاری دیگر، جهت برقراری ارتباط با نرم افزار نیاز به درایور دارند. اگر کارت شبکه لپ تاپ شما کار نمی‌کند این احتمال وجود دارد که درایور آن حذف یا دچار مشکل شده باشد. در صورت اطمینان از این مسئله میتوانید اشکال پیش امده را با بروزرسانی درایور کارت شبکه رفع کنید. (نکته: بدیهی است که در صورت خرابی کارت شبکه امکان دسترسی به اینترنت جهت بروزرسانی درایور کارت شبکه لپ تاپ وجود ندارد. در این شرایط، باید درایور مربوطه را از طریق دستگاه دیگری دانلود کنید و توسط یک فلش یا سی دی به دستگاه مورد نظرتان انتقال دهید).

 

روش پیشنهادی ما برای این کار استفاده از ابزار Driver Updater است که می‌تواند نسخه‌های به روز را حتی وقتی دستگاه خاموش است دریافت کند. این برنامه را بر روی دستگاهی که درایور را برای آن احتیاج دارید، نصب کنید و سپس اطلاعات را در یک فایل ذخیره کنید. در ادامه فایل به دست آمده را در همان برنامه Driver Updater در یک لپ تاپ سالم اجرا کنید. سپس درایور مورد نظر را دانلود کنید و به لپ تاپی که دچار مشکل شده است، انتقال دهید.

 

نکاتی چند درباره تعویض کارت شبکه لپ تاپ

 

خوشبختانه تعویض کارت شبکه لپ تاپ کار چندان پیچیده‌‌ای نیست و با اندک دقت و دستکاری، توسط خود کاربر نیز قابل انجام است. با این وجود به دلیل ظرافت بالای قطعات لپ تاپ و حساسیت بالای آنها، توصیه می‌شود سرویس‌های مرتبط با تعویض و یا تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس صرفاً توسط کارشناسان تعمیر انجام پذیرد. به ویژه آنکه کارت شبکه لپ تاپ ارتباط مستقیمی با مادربرد دارد و این موضوع سبب می‌گردد با اندک بی‌مبالاتی، آسیب شدیدی به دستگاه وارد شود. از این رو قویاً توصیه می‌شود بررسی، عیب‌یابی، تعمیر و تعویض کارت شبکه لپ تاپ توسط کارشناسان تعمیر لپ تاپ انجام شود.

 

تعمیرات لپ تاپ در تهران

تعمیرات لپ تاپ با توجه به حضور نسبتاً گستردۀ این دستگاه در بازارهای داخلی کشور، ادعای بسیاری از مراکز موجود در سطح کشور است، لیکن آنچه که شما کاربران گرامی -پیش از تحویل لپ‌تاپ خویش به هریک از این مراکز- می‌بایست به آن توجه داشته باشید، کسب اطمینان از مجاز و استاندارد بودنِ مرکز ارائه‌دهنده خدمات مرکز تخصصی لپ تاپ در تهران است. هوشمندی کاربر در حین مراجعه به یک مرکز و توجه به پارامترهای مذکور، سبب می‌گردد تا از وقوع پیشامدهای ناگوار –نظیر خرابی کامل دستگاه به سبب تعمیر در یک مرکز غیرمجاز- پیشگیری گردد.

یکی از مراکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیرات لپ تاپ، مرکز تعمیرات لپ تاپ در تهران است. این مرکز با تجهیز فضای خویش به پیشرفته‌ترین ابزارآلات عیب‌یابی و تعمیر در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به مشتریان و مراجعان در زمینه های مختلف از جمله تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس ارائه نماید. کارشناسان حاضر در نمایندگی مجاز تعمیر لپ تاپ با بهره گیری از سال ها تجربه در امر تعمیرات سخت افزار و استفاده از بروزترین تجهیزات الکترونیکی، کلیه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری انواع لپ تاپ را با قطعات اورجینال و مناسب ترین هزینه به مشتریان عزیز ارائه می دهند.

 

تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس


می توان گفت در میان قطعات سخت افزاری کامپیوتر، کارت شبکه نقش بسیار مهمی در سیستم های کامپیوتری و لپ تاپ ها ایجاد می کند زیرا این قطعه وظیفه دارد تا میان لپ تاپ شما و شبکه کامپیوتری ارتباط برقرار کند. می توان گفت با رشد روزافزون استفاده از اینترنت، اهمیت وجود کارت شبکه نیز به میزان چشمگیری افزایش یافته است. شما بدون وجود کارت شبکه قادر نخواهید بود تا لپ تاپ خود را به اینترنت متصل کنید.

 

با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع می توان گفت خرابی در این قطعه چه مشکلات بزرگی را در پی خواهد داشت. در این مطلب قصد داریم به مشکلات احتمالی کارت شبکه و تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس بپردازیم.
جای نگرانی وجود ندارد زیرا یک کارت شبکه در لپ تاپ به خودی خود دچار مشکل نخواهد شد. مشکلات مربوط به خرابی کارت شبکه لپ تاپ می تواند ناشی از اتصالات و یا سیستم عامل باشد.

 

همانگونه که کمی قبل تر اشاره کردیم مشکلات کارت شبکه لپ تاپ مشکلات غیر قابل حلی نیستند. چنانچه اندکی دانش سخت افزار و کامپیوتر داشته باشید به سادگی می توانید مشکلات به وجود آمده را برطرف نمایید. در ادامه به بررسی برخی مشکلات احتمالی و راه حل های آن ها و همچنین تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس خواهیم پرداخت.


عدم نمایش کارت شبکه وایرلس بر روی لپتاپ

اگر قادر نیستید در بخش device Manager کارت شبکه مربوط به لپ تاپ خود را مشاهده کنید پس احتمالا بر روی لپ تاپ شما کارت شبکه وجودندارد. این موضوع می تواند به دلایل زیر به وجود آید:

1. اتصال کارت شبکه با مادربورد قطع شده است.

در بحث تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس اگر در محل اتصال کارت شبکه به مادربورد قطعی به وجود آمده باشد می بایست در ابتدا اتصالات را قطع کرده و اقدام به تمیز کردن نقاط اتصال این قطعات نمایید.


2. در نرم افزار شبکه مشکلی به وجود آمده است.

برای برطرف کردن این مشکل در ابتدا نرم افزار مربوط به کارت شبکه لپ تاپ را حذف کرده و مجددا اقدام به نصب آن نمایید. در صورتی که مشکل هنوز وجود داشت بهتر است ویندوز لپ تاپ را عوض کرده و مجددا اقدام به نصب درایور کارت شبکه و نسبت به تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس خود اقدام کنید.


3. کارت شبکه خراب شده است.

در صورتی که مراحل بالا را طی کردید اما هنوز این مشکل برطرف نشده بود می بایست کارت شبکه لپ تاپ خود را تعویض کرده و نسبت به تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس خود اقدام کنید.


4. مادربورد خراب شده است.

گاهی ممکن است به دلیل وجود خرابی در مادربورد، کارت شبکه لپ تاپ نیز با مشکل رو به رو شود. در این حالت می توانید اقدام به تعمیر یا تعویض مادربورد نمایید. همانطور که مشاهده کردید تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس در صورتی که مشکل حادی وجود نداشته باشد کاری بسیار ساده است.


با انواع کارت شبکه آشنا شوید

کارت های شبکه نیز همانند بسیاری از قطعات سخت افزاری دیگر دارای انواع مختلفی می باشند و امکان نصب به صورت اینترنال یا اکسترنال را در اختیار شما قرار می دهند. در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع کارت شبکه آشنا کنیم.


1. کارت شبکه PCI

کارت های شبکه از نوع PCI نوعی از کارت های شبکه هستند که به صورت اینترنال و درون مادربورد لپ تاپ شما تعبیه شده اند. شیار موجود بر روی مادربورد به شما امکان می دهد تا کارت شبکه را به آن متصل کنید. شما با استفاده از یک کابل شبکه RJ45 قادر خواهید بود تا اتصال میان کارت شبکه و شبکه را برقرار نمایید. انواع جدیدتر کارت های شبکه PCI امروز در بازار تجهیزات شبکه موجود هستند که سرعت بالاتری را در اختیار شما قرار می دهند.


2. کارت شبکه PCIMCI

می توان گفت این نوع از کارت های شبکه به طور انحصاری برای استفاده در لپ تاپ ها طراحی و تولید شده اند. شما می توانید از این کارت شبکه برای برقراری اتصال بی سیم یا با سیم استفاده کنید.


3. کارت شبکه بی سیم

کارت شبکه بی سیم نیز به صورت اینترنال بر روی مادربورد لپ تاپ شما تعبیه شده است و امکان برقراری اتصال بی سیم لپ تاپ شما به اینترنت را فراهم می سازد. سیگنال های ساطع شده از روتر توسط آنتن های این کارت شبکه دریافت شده و اتصال وای فای را برقرار می سازد.


4. کارت شبکه USB

می توان مزیت یک کارت شبکه USB در سهولت نصب و استفاده از آن است. این نوع از کارت ها به صورت اکسترنال نصب می شود. این نوع از کارت ها در انواع بدون آنتن و با آنتن موجود هستند که می توانید با توجه به نیاز خود محصول مناسب را خریداری نمایید.


مواردی که در این بخش عنوان شد انواع رایج کارت شبکه لپ تاپ هستند. چنانچه قصد خریداری یک کارت شبکه برای لپ تاپ خود را داشته باشید توصیه می کنیم با متخصصین این امر صحبت نموده و پس از دریافت مشاوره های لازم اقدام به خرید محصولات مورد نظر نمایید.


برای اطلاع از قیمت کارت شبکه می توانید به فروشگاه های اینترنتی مراجعه نمایید و با در نظر داشتن بودجه و مشخصات مورد نظر خود اقدام به خرید نمایید. قابلیت مقایسه بر روی این وب سایت ها به شما امکان می دهند تا پیش از خرید قطعه مورد نظر، چندین محصول را با یکدیگر مقایسه نمایید.

 

درایور کارت شبکه لپ تاپ ایسوس را چگونه نصب کنم؟

همانطور که می دانید برخی از قطعات سخت افزاری برای ارائه عملکرد خود نیاز به نصب درایور دارند. در صورتی که عملکرد کارت شبکه لپ تاپ شما با مشکل مواجه شده باشد می توانید درایور مربوط به آن را حذف نموده و مجددا نصب نمایید. همچنین ممکن است این مشکل به سادگی با به روزرسانی درایور کارت شبکه برطرف شود. البته باید در نظر داشته باشید در صورتی که کارت شبکه با مشکل مواجه شود امکان دسترسی به اینترنت را نخواهید داشت. به همین جهت می بایست درایورهای مربوطه را دانلود نموده و اقدام به انتقال آن از طریق حافظه های فلش یا CD نمایید.


ابزارهای بسیار ساده ای برای به روز رسانی درایورها وجود دارند که Driver Updater یکی از آن ها است. به کمک این ابزار می توانید حتی در زمان قطعی اینترنت، آخرین ورژن درایور را دریافت و آن را بر روی سیستم خود نصب نمایید.


کارت شبکه لپ تاپ را چگونه تعویض کنم؟

تعویض و جایگزینی سخت افزارهای مربوط به لپ تاپ اندکی پیچیده است و نیاز به دقت زیادی دارد اما در صورتی که شما دانش کافی در این زمینه را داشته باشید این امر بسیار ساده خواهد بود. با این حال توصیه می کنیم به دلیل حساسیت بالای قطعات سخت افزاری لپ تاپ، امور مربوط به تعویض و تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس را به عهده کارشناسان و تکنسین های نصب بگذارید. از آنجایی که ارتباط مستقیمی میان کارت شبکه و برد اصلی لپ تاپ وجود دارد کوچکترین حرکتی می تواند منجر به بروز آسیب های جدی به لپ تاپ شود. به همین جهت توصیه می کنیم اقدام به تعویض این قطعات ننمایید و تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس را به متخصصین این کار بسپارید.


هزینه تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس چقدر است؟

یکی از سوالاتی که در هنگام خرابی کارت شبکه لپ تاپ مطرح می شود آن است که "من چقدر باید برای تعمیر کارت شبکه لپ تاپ هزینه کنم؟" و "هزینه تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس چقدر است؟" همانگونه که در ابتدای این مقاله بررسی نمودیم درصد زیادی از مشکلات مربوط به کارت شبکه ناشی از مشکل در سخت افزار و نرم افزار لپ تاپ است که به سادگی قابل حل است. اما در برخی موارد، این مشکلات به مشکلات جدی تبدیل می شوند و نیازمند هزینه های گزافی خواهند بود.


تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس امری هزینه بر نخواهد بود البته نمی توان این موضوع را به طور مشخص اعلام کرد. پیش از اعلام هزینه نیاز است تا عیب یابی های لازم به طور کامل انجام گیرد. در ابتدا نیاز است تا کارت شبکه شما توسط تکنسین های فنی به دقت بررسی شده و مشکل را به طور دقیق شناسایی نمود. پس از آن راه حل های احتمالی برای برطرف نمودن مشکل اعلام می شود. درصورتی که راه حل اعلام شده مورد تائید قرار گیرد، تکنسین نصب اقدام به انجام تعمیر قطعه می نماید.

 

معرفی محصولات و برند ایسوس

اگر شما نیز یکی از علاقمندان حوزه تکنولوژی و محصولات دیجیتالی باشید و یا در این زمینه فعالیت می کنید محال است که اسم ایسوس را نشنیده باشید. کمپانی ایسوس یکی از برترین برندهای تولید کننده محصولات دیجیتالی است که در سال 1990 در کشور تایلند بنانگذاری شد. کارخانه های ایسوس در چندین کشور به طور روزانه در حال فعالیت هستند تا جدیدترین محصولات تولید شده توسط این برند را به سراسر جهان صادر کنند.

 

از میان محصولات محبوب تولید شده توسط برند ایسوس | Asus می توان به انواع کارت گرافیک، لپ تاپ ایسوس، تبلت، مانیتور، تلفن های همراه هوشمند، تجهیزات شبکه و ... اشاره نمود. همکاری این برند محبوب با مایکروسافت در سال 2006 منجر به تولید کامپیوترهای کوچک و دستی شد.


می توان گفت آنچه سبب محبوبیت محصولات ایسوس در میان کاربران شده است و به نوعی نقطه قوت آن محسوب می شود کیفیت بالای محصولات، خلاقیت و قیمت مقرون به صرفه این محصولات است. در این مطلب به بررسی معایب احتمالی کارت شبکه و تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس اشاره داشتیم. توصیه می کنیم لپ تاپ خود را به منظور تعمیر و یا تعویض قطعات در اختیار متخصصین این حوزه قرار دهید و به تنهایی نسبت به تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس خد اقدام نکنید.

 

تعمیر کارت شبکه دل / تعمیر کارت شبکه 

تعمیر لپ تاپ ایسوس

تعمیر لپ تاپ ایسوس

تعمیرات سخت افزاری انواع لپ تاپ ایسوس

تعمیر آل این وان ایسوس

تعمیر آل این وان ایسوس

تعمیرات انواع آل این وان ایسوس

تعمیر تبلت ایسوس

تعمیر تبلت ایسوس

تعمیرات انواع تبلت ایسوس

تعمیر موبایل ایسوس

تعمیر موبایل ایسوس

تعمیرات انواع گوشی های موبایل ایسوس

تعمیر تجهیزات کامپیوتر ایسوس

تعمیر تجهیزات کامپیوتر ایسوس

تعمیرات انواع تجهیزات کامپیوتر ایسوس

تعمیر تجهیزات شبکه ایسوس

تعمیر تجهیزات شبکه ایسوس

تعمیرات انواع تجهیزات شبکه ایسوس

نمایندگی ایسوس

کپی برداری از مطالب سایت مجاز نمی باشد. کليه حقوق اين سايت متعلق به نمایندگی رسمی ایسوس می‌باشد.