• نمایندگی رسمی ایسوس 45102-021
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس

 یکی از پورت‌های استاندارد تعبیه شده در لپ‌تاپ‌‌ها برای انتقال تصویر و صدا پورت HDMI است که البته نام کامل آنHigh Definition Multimedia Internet می‌باشد. ویژگی‌ای که این پورت را پرکاربرد و محبوب ساخته، امکان انتقال همزمان صدا و تصویر توسط این پورت به صورت همزمان است؛ این ویژگی پورت HDMI به دلیل پهنای باند این درگاه است که در مقایسه با درگاه‌های آنالوگ بیشتر است. بنابراین اگر قصد ارسال تصاویری با وضوح و کیفیت بالا را دارید استفاده از پورت HDMI لپ تاپ گزینه مناسبی قلمداد می‌شود.

 

شما می توانید همین الان با شماره 02145102 نمایندگی ایسوس تماس بگیرید.

  

قابلیت برجسته دیگر این پورت امکان انتقال محتوا بدون انجام عمل فشرده‌سازی بر روی تصاویر و صداهاست. این قابلیت برای کار با کنسول‌های بازی، دروبین‌های فیلم‌برداری، سیستم‌ DVD-player، سیستم‌های حرفه‌ای صوتی و تصویری، دوربین‌های دیجیتال، موبایل و تجهیزات دیگری از این دست کاربرد دارد. در تصویر زیر می‌توانید یک نمونه از پورت HDMI لپ تاپ را مشاهده نمایید. شایان ذکر است در صورت بروز هر گونه اشکال در پورت های لپ تاپ مورد استفاده‌تان و یا سایر قطعات این دستگاه، می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر و بهسازی را با حضور در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس دریافت نمایید.

 

رابط استاندارد پورت HDMI لپ تاپ

رابط استانداردی که کاربر برای کار با پورت HDMI لپ تاپ نیاز خواهد داشت کابل HDMI است. هر کابل HDMI در واقع کاری معادل با فعالیت سه کابلِ Component Video و شش کابلِ صدای آنالوگ انجام می‌دهد. در مورد طول کابل‌های HDMI باید گفت که با توجه به کیفیت و نوع مواد استفاده شده در کابل‌های HDMI کابل‌های مختلفی ساخته و تولید می‌شوند. عموماً کابل‌های تولیده شده برای مصارف خانگی در متراژ 1 و 1.5 متر تولید می‌شوند.

 تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس

 

بسته به کاربرد کابل HDMI این متراژ به 40 متر نیز می‌رسد. برای متراژهای بالا استفاده از دستگاه‌های تقویت سیگنال لازم است. سازندگان کابل‌های HDMI، محدودیت خاصی در مورد طول و کیفیت این محصول را اجرا نکرده‌اند. در این راستا هر کابلی که شرایط مورد نظر برای استفاده در پورت HDMI لپ تاپ را داشته باشد قابل استفاده خواهد بود. شایان ذکر است در صورت بروز هر گونه اشکال در پورت های لپ تاپ مورد استفاده‌تان و یا سایر قطعات این دستگاه، می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر و بهسازی را با حضور در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دریافت نمایید.

 

سایز پورت HDMI لپ تاپ

پورت HDMI لپ تاپ توانایی ارسال و انتقال دیتا با سرعت بیش از 10 گیگابایت در ثانیه را دارد. این میزان در قیاس با Firewire 800 که در نهایت 800 مگابیت در ثانیه را پشتیبانی می‌کند و یا سرعت USB که 480 مگابیت بر ثانیه است، عدد بسیار بالایی به نظر می‌رسد. پورت HDMI لپ تاپ، معمولاً در چهار سایز مختلف A ،B ،C و D ساخته و تولید می‌شود.

 

انتقال سیگنال در کانکتور نوع A از طریق 19 پین انجام می‌شود. پهنای باند موجود در این کانکتور، سه حالت SD TV، ED TV و HD TV را پشتیبانی می‌کند. پرکاربردترین کانکتور پورت HDMIلپ تاپ همین کانکتور نوع A می‌باشد که آن را به عنوان کانکتور استاندارد نیز می‌شناسند. در سطور بعد نکاتی کوتاه درباره هر یک از کانکتورهای پورت HDMI لپ تاپ ارائه شده است:

پهنای باند در کانکتور نوع B دو برابر نوع A می‌باشد و در نتیجه تصویری با کیفیت3840×2400 WQUXGA را ارائه می‌دهد. پین‌های موجود در این کانکتور 29 عدد می‌باشد. شایان ذکر است که این کانکتور تاکنون در هیچ محصولی به کار برده نشده است.

کانکتور نوع C ، مینی نام دارد و در ابزارهای قابل حمل به کار می‌رود. این کانکتور برای HDMI 1.3 تعریف شده است و از نوع A کوچکتر است. تعداد پین‌های موجود در آن 19 عدد است. این کانکتور قابلیت تبدیل به نوع A را دارد. کانکتور نوع D با داشتن کوچکترین اندازه (ابعاد 2.8 در 6.4)، نام میکرو را به خود اختصاص داده است. این کانکتور نیز مانند نوع A و C دربردارنده 19 پین می‌باشد.

 

تعمیر پورت HDMI

 

مدل های لپ تاپ ایسوس و  تعمیر پورت HDMI آن ها :

 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل R542UN- F
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل Zenbook Pro UX550VD 
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل A540UP - G
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل ZenBook UX430UA - B
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل FX504GD-E
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل X541UV - P
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook X540UB-C
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook X541UA
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook Max X541UV 
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل A540UP - A
 • تعمیر اچ دی ام آی لپ تاپ ایسوس مدل ROG Zephyrus 
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook X541NA - A
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook R542UQ - B
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل X541UV - H
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل  ROG GL503GE - C
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل  N552VW - A
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook K550IK- A
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل N580VD-C
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل X541UV - O
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook R542UR - F
 • تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس مدل X550L

 

روش های رفع مشکلات مختلف پورت HDMI لپ تاپ


گاهی ورودی اچ دی ام آی در لپ تاپ دچار مشکل می شود که برای تعمیر آن باید مشکلات و ایراد های مختلف آن را بررسی و در نظر گرفته شود و با توجه به آنها تعمیر یا تعویض پورت HDMIانجام شود. معمولا اولین اقدامی که باید انجام شود تشخیص سالم بودن کابل و ورودی HDMI است.که اگر مشکلی نداشته باشد در ادامه باید برای رفع مشکل پورت لپ تاپ اقدامات لازم انجام شود.

 تعمیر پورت HDMI لپ تاپ ایسوس

 

به طور معمول مشکلات رایجی که در ورودی این پورت ها دیده می شود شامل عدم نمایش تصویر و صدا در دستگاه گیرنده،وصل نشدن کابل به نمایشگر،بروز مشکل در کابل و...است که در برخی از آنها می تواند این مشکل از کابل باشد و گاهی هم مشکل از تنظیمات دستگاه گیرنده و پورت آن است.که در این شرایط باید تنظیمات تلویزیون و یا کابل را تعویض کرد.در مواردی برای رفع مشکل پورت HDMI تعمیرات نرم افزاری در سیستم انجام داده می شود ویا پورت HDMI برای رفع مشکل این ورودی،تعویض می شود.در ادامه به توضیح مختصری راجع به تعمیر و تعویض پورتHDMI می پردازیم.

 

تعمیر پورت HDMI لپ تاپ


تعمیر پورت HDMI در مواقعی که این خروجی آلوده و یا از کار افتاده باشد انجام می شود زیرا در این صورت دیگر کابل شناسایی نمی شود و به دستگاه های دیگر متصل نمی شود. برای تعمیر این ورودی،در ابتدا اتصالات و تنظیمات مربوط به آن چک می شود که رای این کار می توان صفحه نمایش را بررسی کرد تا از عملکرد درست آن مطمئن شد.اگر تنظیمات دستگاه مشکلی نداشته باشد در مرحله بعد باید پورت HDMI از لحاظ سلامت ظاهری و نداشتن مشکل بررسی شود.

 

اگر کابل از لحاظ ظاهری دچار مشکلاتی مانند شکستگی،قطعی،شل بود کابل ها و….باشد، احتمال دارد مشکل از کابل باشد و با تعویض آن و امتحان مجدد میتوان از این موضوع اطمینان پیدا کرد. که اگر با انجام تمام این کارها مشکل بررف نشد باید تعمیرات سخت افزاری پورتHDMI انجام شود.

 

تعویض پورت HDMI لپ تاپ

اگر پس از بررسی های تخصصی مشخص شود که پورت HDMI دستگاه Asus شما خراب است و مشکل از آن است و نتوان آن را تعمیر کرد ،باید ورودی را تعویض کرد.توجه داشته باشید که این تعویض باید با یک نمونه مشابه و سازگار با مدل لپ تاپ انجام شود.بهتر است علاوه بر خرید یک قطعه اصلی،به یک مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ مراجعه کنید .زیرا برای این کار باید دستگاه باز شود و امکان صدمه دیدن قطعات حساس آن وجود دارد.به همین خاطر این کار باید توسط یک فرد متخصص و بامهارت وتجربه کامل انجام شود.

 

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

 ایسوس،یکی از برترین برندهای لپ تاپ است که کاربران زیادی در سراسر دنیا از محصولات این برند استفاده می کنند.این شرکت با بهره گیری از افراد متخصص و با تجربه در طراحی و تولید محصولات خود توانسته محصولات باکیفیت به دست کاربران برساند و رضایت آنها را جلب کند.


از آنجایی که خراب شدن و آسیب دیدگی لپ تاپ و قسمت های مختلف آن امری طبیعی و اجتناب ناپذیر است و تعمیر و رفع ایراد های لپ تاپ نیاز به مهارت و دانش بالایی دارد، نمایندگی ایسوس، خدمات تخصصی را در زمینه تعمیرات لپ تاپ های ایسوس به کاربران خود ارائه می دهد و این امکان را برای آنها فراهم کرده که در صورت خراب شدن لپ تاپ ها،آنهارا عیب یابی کرده وبا استفاده از پیشرفته ترین دستگاه تا و ابزار آلات توسط افراد باتجربه و متخصص در این زمینه،آنهارا تعمیر کرده و انواع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری آنها را برطرف کند.

 

 

نمایندگی ایسوس

تعمیر لپ تاپ ایسوس

تعمیر لپ تاپ ایسوس

تعمیرات سخت افزاری انواع لپ تاپ ایسوس

تعمیر آل این وان ایسوس

تعمیر آل این وان ایسوس

تعمیرات انواع آل این وان ایسوس

تعمیر تبلت ایسوس

تعمیر تبلت ایسوس

تعمیرات انواع تبلت ایسوس

تعمیر موبایل ایسوس

تعمیر موبایل ایسوس

تعمیرات انواع گوشی های موبایل ایسوس

تعمیر تجهیزات کامپیوتر ایسوس

تعمیر تجهیزات کامپیوتر ایسوس

تعمیرات انواع تجهیزات کامپیوتر ایسوس

تعمیر تجهیزات شبکه ایسوس

تعمیر تجهیزات شبکه ایسوس

تعمیرات انواع تجهیزات شبکه ایسوس

کپی برداری از مطالب سایت مجاز نمی باشد. کليه حقوق اين سايت متعلق به نمایندگی رسمی ایسوس می‌باشد.